img

İmamoğlu: "Spor, adil ve sportmence mücadele etme bilincini öğretir"


İBB Cebeci Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, İBB SK’nin kurucu başkanı, eski İBB Başkanı Prof. Dr. Nurettin Sözen de onur konuğu olarak yer aldı.

Etkinlikte, sırasıyla; İBB SK Başkanı Fatih Keleş, İmamoğlu ve Prof. Sözen birer konuşma yaptı.

İmamoğlu’ndan beden eğitimi öğretmeni Haydar Kazaz’a vefa

İmamoğlu, sabah saatlerinde Sultanbeyli’de bir spor tesisi açarak güne başladıklarını hatırlatarak, “Hayatımın en büyük şansı, küçük yaşta çok özel bir beden eğitimi öğretmeniyle, bilinçli bir şekilde sporla buluşmam olmuştur. Her zaman minnetle yad ederim. Buradan ismini söylemezsem, alınganlık gösterir. Allah sağlığını versin. Trabzon'daki öğretmenim Haydar Kazaz'a buradan selamlarımı, saygılarımı iletiyorum. Onun vesilesiyle bütün beden eğitimi öğretmenlerine çok özel selamlarımı iletiyorum.” dedi.

“Spor, iyi insan olmayı öğretir”

Sporun toplumların sağlıklı bir şekilde ilerlemesinde çok önemli bir yer tuttuğunu kaydeden İmamoğlu, “Spor, sadece fiziksel değil, aynı zamanda insanın zihinsel olarak da zinde olmasını sağlar. Spor, bireylere çok özel birtakım özellikler kazandıran bir alan. Adil ve sportmence mücadele etme bilinci, azimli ve disiplinli olmayı, bir takımın parçası olarak ortak bir hedef için mücadele etmeyi, dostluğu, barışı, kardeşliği ve hatta güzel ahlakı, aslında iyi insan olmayı öğretir.” diye konuştu.

İmamoğlu, 2036 Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’nı İstanbul’a kazandırma hedeflerini yineleyerek, şunları kaydetti:

“Bu kentin olimpiyatlara ev sahipliği yapması, sadece tesislerle, spor salonlarıyla mümkün değildir. Bir şehrin olimpiyatları gerçekleştirebilmesi için, spora dair toplumsal bilince sahip olmaları önemli bir başlangıç noktasıdır. Bizler, tam bu noktada, İstanbul kentinde 7’den 77’ye bütün insanlarımızın spor yaptıkları, hareketli bir yaşam elde ettikleri ve aynı zamanda sağlıklı oldukları bir kent var etmek amacındayız. O bakımdan spor bilinci yüksek ve bütün branşlara ilgisi yüksek bir şehir olmak arzusundayız. Yoğun bir çaba içerisinde olacağız.”

İmamoğlu, İBB SK’nin Kurucu Başkanı Prof. Sözen’e emeklerinden dolayı özel teşekkürlerini iletti.

“Hepinize engin başarılar diliyorum”

Prof. Sözen de duygularını, “Sizleri ve güzel tesisi gördükten sonra, ‘Ne kadar da iyi yapmışım, bu kulübü kurmuşum’ diye kendi kendime seviniyorum. Aranızda bulunmaktan büyük bir mutluluk, büyük bir onur duyurum. Değerli dinleyenler, değerli gençler, değerli aileleri, bu kulübe teknik olarak büyük emeği geçen akrabam, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda görevli İsmail Topbaş'ı kaybetmiş bulunuyoruz. Onu rahmetle, saygıyla ve de özlemle anıyorum. Allah rahmet eylesin. Hepinize engin başarılar diliyorum. Ailenizle, çoluk çocuğunuzla, sevdiklerinizle güzel günler yaşamanızı diliyorum” sözleriyle dile getirdi.

“Dünya sporunun zirvesinde olmayı hedeflemiş bir kulübüz”

İBB SK’nin 1999 yılında, dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Nurettin Sözen tarafından kurulduğunu hatırlatan Keleş, büyük hedefleri olan bir kulüp olduklarının altını çizdi.

Türkiye'nin en büyük amatör spor kulübü olduklarına dikkat çeken Keleş, “Biz, dünya sporunun zirvesinde olmayı hedeflemiş bir spor kulübüyüz. Yalnızca kürsülerde, madalya törenlerinde değil, sporcularımıza verdiğimiz değerle, onlara sunduğumuz imkanlarla ve onlara sunmuş olduğumuz, açmış olduğumuz yolda onlarla birlikte zirvede olmayı hedefliyoruz” dedi.

Kulüp olarak 21 farklı branşta faaliyet gösterdiklerini belirten Keleş, “187 takımımızla ve 3 bin 500 sporcumuz ile İstanbul'un Olimpiyat yolculuğundaki en önemli dayanaklarından biriyiz. Milli takımlarımızda görev yapan 249 sporcumuz, 31 antrenörümüzle milli takımımızı uluslararası müsabakalarda temsil ediyoruz” bilgilerini paylaştı.

Konuşmalardan sonra Keleş, İmamoğlu ve Sözen’e, arkalarında isimlerinin yazılı olduğu 34 sırt numaralı İBB SK formalarını hediye etti. Ardından İBB SK’nin şampiyon sporcuları sahneye davet edildi ve anı fotoğrafları çekildi. 

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.