Ham petrol analizi

Haftanın üçüncü işlem gününde aşırı arz endişeleriyle birlikte koronavirüs salgını kaynaklı talep şokunun yatırımcı hissiyatı üzerinde ağırlık yaratması ile yatay hareketine devam etmişti.(AHL Yatırım)

Haftanın üçüncü işlem gününde aşırı arz endişeleriyle birlikte koronavirüs salgını kaynaklı talep şokunun yatırımcı hissiyatı üzerinde ağırlık yaratması ile yatay hareketine devam etmişti. Haftanın dördüncü işlem gününde ABD Enerji Enformasyon İdaresi, ülkedeki ticari ham petrol stoklarının geçen hafta 1,6 milyon varil artışla 455,4 milyon varile yükseldiğini açıkladı. Gün içerisinde ABD'nin ham petrol vadeli işlemlerinin acil rezerv için yerli petrol satın alma planlarını kaldırmasının ardından gün sonunda Petrol’ün aşağı yönlü hareketini sürdürdüğü takip edildi.

 

Teknik olarak incelediğimizde, Ham Petrolün 21,30 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 21,90 direnç seviyesinin altında kaldığı sürece gelebilecek satışlar ile Ham Petrol’deki aşağı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 20,70, 20,00 ve 19,20 takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alımlar ile eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 21,90, 22,60 ve 23,20 direnç seviyeleri takip edilebilir. 

Kaynak:AHL Yatırım
Hibya Haber Ajansı

1.7b
Okunma