Bodrum turizmi yenileniyor

BODER 23 Haziran 2021’de seçime gidiyor.

Teorik eğitim ve  bilgi altyapısını pratiğe dönüştüren, takımdaşlık ruhu ile turizm camiasında sinerji oluşturan ve Türk turizmindeki kadınların sesi olmayı başaran köylü, turizm’in tüm paydaşlarının mutlu olduğu bir bodrum yaratmak adına başkanlık yarışında avantajlı görünüyor.

Başkan adayı, yapmış olduğu açıklamada, bölge turizminde halka, misafire, devlete, turizm çalışanına, esnafa, otel yatırımcısına, turizm öğrencilerine, acentalara, turizme tedarikte bulunan herkese kısaca tüm turizm paydaşlarına hizmet vereceklerini söyledi. Farklılaşmanın, kazanmanın  ve en önemlisi turizm’de mutluluğun yönetiminin anahtarını elinde bulunduran bir boder yönetimi olarak  “sürdürülebilir” projelerle geldiğini ekleyen ıtır köylü, 12 ay faaliyet gösterebilecek projelere, mesleki örgütlenmelere, tüm bodrum turizm’cisini “biz bir aileyiz” anlayışı ile televizyon altında örgütlemeye önem vereceğiz dedi. Yerelden başlayarak, bir çok sektöre can damarı olan turizmi daha güçlü kılmak ve turizmcinin yasal haklarının arttırılması için, atamızın “tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak” sözünü benimsediklerini, bu yolda çalışmak ve üretmek istediklerini belirtti.

Başkan adaylığı sürecinde Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile bir araya gelen Itır Köylü sözlerinde; enerjik, çevik, arzulu, farklılıklara saygılı ve yönlendirici bir vizyona sahip BODER yönetiminin üyesine ve turizm paydaşlarına değer yaratmak adına geliştirdiği fikirlerin takdirle karşılanmasından mutluluk duyduklarını ve motive olduklarını belirtti. Sadece bu heyecanlarının ve projelerinin aksiyona dökmek için sabırsızlıkla görev almayı beklediklerini vurguladı.

 

Hibya Haber Ajansı

Okunma