Oyuncak yüklü 94 konteynerlik tren, Prag için yola çıktı

94 konteynerlik oyuncak taşıyan tren, Zhejiang eyaletindeki Yiwu kentinden 11 bin kilometre uzaktaki Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentine gitmek için yola çıktı.

94 konteynerlik oyuncak taşıyan tren, Zhejiang eyaletindeki Yiwu kentinden 11 bin kilometre uzaktaki Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentine gitmek için yola çıktı. 15 gün sonra Prag’a varacak tren, piyasa talebini karşılamak için hazırlanan ilk Çin’den Avrupa’ya giden özel tren seferidir.
 
Covid-19 salgınının Çin-Avrupa endüstriyel zinciri ve arz zincirine yönelik etkisinin hafifletilmesi, Çin ve Avrupa arasındaki ticaretin normal akışının güvence alına alınması, dolayısıyla krizden sonra ekonominin yeniden canlandırılması ve sürdürülebilir kalkınmaya temel oluşturulması hedefleriyle, Çin’deki demir yolu birimleri; Çin-Avrupa tren seferlerinin ve hava taşımacılığından transfer edilen malları aktarma görevini üstlenerek tren seferlerinin taşıma verimliliği ve kalitesini sürekli yükseltiyor.
 
Bu önlemlerle Yiwu’dan çıkan Çin-Avrupa tren seferlerinin sayısında büyük artış görüldü.
20 Temmuz itibarıyla, bu yıl Yiwu’dan yola çıkan toplam Çin-Avrupa tren seferlerinin sayısı 314’ü buldu. Gönderilen mal miktarı, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 183,59 artarak 29 bin 408 standart konteynere çıktı. Yiwu’dan yola çıkan Çin-Avrupa tren seferleri, Çin’in Avrupa ülkelerine mal ihraç etmesi, salgın önleme malzemeleri ve yaşam gereçleri göndermesi için başlıca uluslararası lojistik kanallarından biri haline geldi.
 

Çin Uluslararası Radyosu


Hibya Haber Ajansı

Okunma