LA Galaxy ırkçı eşi nedeniyle milli futbolcu ile yollarını ayırdı

ABD futbol ligi takımlarından LA Galaxy, eski Sırp milli orta saha oyuncusu Aleksandar Katai ile eşinin ırkçı Instagram paylaşımları nedeniyle yollarını ayırma kararı aldı.

Dış Haberler, 6 Haziran (HİBYA) – ABD futbol ligi takımlarından LA Galaxy, eski Sırp milli orta saha oyuncusu Aleksandar Katai ile eşinin ırkçı Instagram paylaşımları nedeniyle yollarını ayırma kararı aldı.

Katai'nin karısı Tea, bu hafta başında Instagram'da Black Lives Matter hareketiyle alay eden ırkçı içerikli paylaşımda bulunmuştu.

Polisi protestocuları öldürmeye de çağıran İnstegram paylaşımı üzerine LA Galaxy paylaşımı ''ırkçı ve şiddet içerikli'' olması nedeniyle kınamasından sonra paylaşım Instagram'dan kaldırılmıştı. Katai'nin karısı paylaşımında ayrıca göstericileri ''iğrenç hayvanlar'' olarak nitelemişti.

Kulüp, web sitesinde, 29 yaşındaki Sırp eski milli takım arkadaşlarının ortak bir karardan sonra kulüpten ayrıldığını duyurdu.

Aleksandar Katai, bu sezon için Chicago Fire'dan Galaxy'ye transfer olmuş ve sezonun korona salgını nedeniyle duraklatılmadan önce oynanan iki maçta yer almıştı.


Hibya Haber Ajansı

Okunma