İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan'ın YEP değerlendirmesi

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “Yeni Dengelenme, Yeni Normal ve Yeni Ekonomi” teması ile açıkladığı “Yeni Ekonomik Programı” için değerlendirmede bulundu.

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “Yeni Dengelenme, Yeni Normal ve Yeni Ekonomi” teması ile açıkladığı “Yeni Ekonomik Programı” için değerlendirmede bulundu. Erdal Bahçıvan, şunları söyledi:

 

“Yeni Ekonomi Programı’ndaki hedefleri, sanayiciler olarak yıllardır üzerinde durduğumuz bazı temel yapısal konularla ilgili oluşturulmuş perspektif açısından umut verici buluyorum. Program, odağında ihracatın olduğu sürdürülebilir büyümeyi ve katma değeri yüksek ürünlerin ihracattaki payını artırmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda Türk Eximbank için çizilen yeni misyon çok önemli. Aynı şekilde Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası aracılığıyla KOBİ’leri daha rekabetçi hale getirecek önlemlerin öngörülmesini de değerli buluyorum. Ayrıca yeni OSB'lerin desteklenecek olması, sanayimiz adına sevindirici bir gelişmedir. Bunlar bizim İSO olarak uzun zamandır savunduğumuz hedeflerdir. Finansal istikrar, verimlilik artışı ve enflasyonla mücadelenin de yeni programda önemsenmesini anlamlı ve değerli buluyoruz. Özellikle finansal istikrar için stratejik reformların yapılacağının vurgulanması, kaynakların daha verimli bir şekilde kullanılacak olması sanayimiz ve ekonomimiz için son derece önemli.”

 
Hibya Haber Ajansı

Okunma