İki arkadaşlarının açığa alınmasını protesto eden 57 polis istifa etti

New York Eyaleti'nin ikinci büyük kenti Buffalo'da gösteriler sırasında 75 yaşındaki bir adamı iterek başından yaralanmasına neden olan iki polisin açığa alınmasını protesto eden 'Acil Müdehale Ekibi'nde görevli 57 polis, birlikteki görevlerinden istifa etti.

Dış Haberler, 6 Haziran (HİBYA) – New York Eyaleti'nin ikinci büyük kenti Buffalo'da gösteriler sırasında 75 yaşındaki bir adamı iterek başından yaralanmasına neden olan iki polisin açığa alınmasını protesto eden 'Acil Müdehale Ekibi'nde görevli 57 polis, birlikteki görevlerinden istifa etti.

İki Buffalo polis memurunun , 75 yaşındaki bir adamı ittikten sonra ciddi şekilde yaralanmasına neden olup hastaneye kaldırılmasından sonra ücretsiz olarak açığa alınması üzerine 57 polis birlikteki görevlerinden ayrıldı.

Videoya kaydedilen görüntülerde yaşlı adamın itildiği,sonra geriye doğru sebdeleyip dengesini kaybederek yere düştüğü görülüyor. Ses kaydında ise polislerin adama bağırması, adamın kafasının kaldırıma nasıl çarptığı duyuluyor.

Buffalo News'ın haberinde 57 polisin, polislikten istifa etmediği, sedece Acil Müdehale Ekibi görevinden ayrıldıkları belirtildi.

NewYork Valisi Andrew Cuomo da olayı kınayarak, bölge savcılığının soruşturma başlattığını duyurdu.


Hibya Haber Ajansı

Okunma