Edvido Webinar Serisi'nin Sıradaki Konuğu Sherpa Kurucusu Yakup Bayrak

Sherpa Kurucusu Yakup Bayrak, 17 Temmuz Cuma günü canlı yayında deneyim tasarımını anlatacak.

Sherpa Kurucusu Yakup Bayrak, 17 Temmuz Cuma günü canlı yayında deneyim tasarımını anlatacak.

Edvido’nun Haziran ayında başlattığı ve her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği “A*’dan Z’ye E-Ticaret Markası Yaratmak” isimli webinar serisi devam ediyor.Webinar serisi katılımcıları, alanında uzman isimlerden eğitim alırken, aldıkları her eğitim ile Türkiye’nin çeşitli bölgelerinin ağaçlandırılmasına da destek oluyor.

 

Markaları, profesyonel ajanslarla online ortamda buluşturan, dijitalleşme platformu Edvido’nun, A’dan Z’ye E-Ticaret Markası Yaratmak isimli webinarı son hız devam ediyor. 4 bölümü geride bırakan webinarın 5’inci bölüm konuğu Sherpa Kurucusu Yakup Bayrak. Bayrak, e-ticaret operasyonlarında her geçen gün daha da önem kazanan kullanıcı deneyimi konusunu masaya yatıracak. Tasarımcılığın bir problem çözme tekniği olarak nasıl kullanılabileceğini katılımcılarla paylaşacak olan Bayrak’ın öncülüğündeki webinar 17 Temmuz 2020 Cuma günü, 15:00’da Edvido YouTube sayfasından canlı olarak yayınlanacak.

 

Bayrak, webinarda şu konuları katılımcılarla paylaşacak:

Hayatımızda ne değişti de bu kadar sık tasarım konuşur olduk?

Deneyim tasarlamak ne demek ve bu kimin işi?

Deneyim tasarlamanın doğru yolu nedir?

Gelecekte deneyimi kim tasarlayacak?

 

Sherpa Kurucusu Yakup Bayrak webinar hakkında “UX profesyonelleri, yıllar öncesinde, e-ticaret operayonlarında kullanıcı deneyimine odaklanarak, firmanın yıl gelirlerinde 300 milyon dolar ektra getiri sağlayabileceğini belgesiyle kanıtlayabilmiş olsalar da biz halen UX'e yapılacak yatırımın sorgulanabildiği bir dünyada yaşıyoruz. O aynı dünyada sahip olduğumuz bir müşteriyi elde tutabilmek için onun müşteri deneyimini iyileştirmek adına yapacağımız yatırımın 6 katını, yeni bir müşteriye sahip olabilmek için harcıyoruz. Kullanıcı deneyimi tasarımı ve tasarım odaklı problem çözme yöntemlerine yapılacak yatırımların rüştlerini çoktan ispatlanmış olduklarına inansam da uygulanabilirliklerini artırabilmenin tek yolunun bu kavramların daha anlaşılır, yorumlanabilir ve içselleştirilebilir kılmaktan geçtiğine inanıyorum. Edvido'nun konuğu olacağım webinarda tam da bunu başarmaya çalışacağım" dedi.

 

Edvido, webinar katılımcıları adına Türkiye’nin ağaçlandırılması gereken ulaşılması zor alanlarına havadan tohum topu atışı yapılmasını da sağlıyor. Edvido gibi bir İTÜ Arı Teknokent girişimi olan ve geliştirdikleri ecoDrone adındaki özel drone’larla tohum atışları gerçekleştiren ecording ile yapılan iş birliği sayesinde, eğitime katılan herkes Türkiye’nin ağaçlandırılmasına da destek oluyor. Katılımcılar kendi tohumlarını seçecek ve tohumlarının ağaca dönüşümünü takip edebiliyor.

 

18 Haziran 2020 tarihi itibariyle başlayan özel eğitim serisi özellikle e-ticarette yeni normalde dönüşen davranış ve tüketim trendlerinde nelere dikkat edilmesi gerektiği sorusuna yanıt veriyor. Webinar serisinin kalan konu ve başlıkları şu şekilde:

 

-Yakup bayrak / Sherpa - Founder

UX/UI ve Dönüşüm

17 Temmuz Cuma 15:00

-Mete Özvar / ROIPUBLIC - Managing Partner

Adwords ve Reklam Modelleri

23 Temmuz Perşembe 15:00

-Bahadır Mısır / socialfamo.us - Founder

Influencer Marketing

29 Temmuz Perşembe 15:00

-Şahin Seçil / BoostRoas - Founder

Growth - Web Analytics

6 Ağustos Perşembe 15:00

-Akın Çetinkol / Wizard Digital - Managing Creative Director

Sosyal Medya Pazarlaması

13 Ağustos Perşembe 15:00

-Melis Samir / Melis Samir PR - Founder

Halkla İlişkiler

21 Ağustos Perşembe 15:00

 

18 Haziran 2020 tarihinde başlayan webinarın bugüne kadar gerçekleştirilen 4 bölümün kaydı şuradan izlenebiliyor: https://www.edvido.com/blog/e-ticaret-webinar-serisi

 


Hibya Haber Ajansı

Okunma